Artykuły

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji pisze do www.glusi24.info o numerze 112

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji pisze do www.glusi24.info o numerze 112

2014-09-25 | Interwencyjne | Pozostałe
W ślad za publikacją naszej serii artykułów na temat kontaktu osób głuchych ze służbami ratunkowymi i instytucjami (patrz artykuł : „Wypadek, choroba, zabieg – numery alarmowe”, „Numery informacyjne służby zdrowia” oraz „Inne możliwości kontaktu z Policją i Strażą Pożarną”) odezwał się do redakcji portalu www.glusi24.info Rzecznik prasowy Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, Pan Artur Koziołek.
XIII PDOD w języku migowym

XIII PDOD w języku migowym

2014-09-24 | Kultura i rozrywka | Kraków
Szanowni Państwo, od 13 lat, w ostatni weekend września otwieramy nieznane zakamarki Podgórza, zapraszamy na spacery w miejsca na co dzień niedostępne i te dobrze znane, które odkrywamy na nowo. W tym roku po raz pierwszy część spotkań zostanie przetłumaczona na Polski Język Migowy, serdecznie zapraszamy do udziału
NUMERY INFORMACYJNE SŁUŻBY ZDROWIA

NUMERY INFORMACYJNE SŁUŻBY ZDROWIA

2014-09-18 | Interwencyjne | Kraków
Niedawno sprawdzaliśmy, jak funkcjonują numery alarmowe w Krakowie i Małopolsce, dzięki którym można zgłosić konieczność pomocy w razie wypadku, nagłej choroby itp. Ale oprócz numerów alarmowych w ostatnim czasie modne stało się udostępnianie klientom wszelakich infolinii oraz – bardziej przydatnych osobom głuchym – adresów mailowych.
Opera Śląska rozpoczyna sezon

Opera Śląska rozpoczyna sezon

2014-09-18 | Kultura i rozrywka | Bytom
21 września /w niedzielę/ o godz. 18.00 w ramach inauguracji jubileuszowego, 70. sezonu artystycznego, na bytomskiej scenie ponownie pojawi się jedno z najwybitniejszych arcydzieł włoskiej sztuki operowej – opera Gaetana Donizettiego ŁUCJA Z LAMMERMOOR.
WyMIGAJ się od choroby

WyMIGAJ się od choroby

2014-09-16 | Komunikaty | Kraków
"WyMIGAJ się od choroby". Działania edukacyjne mające na celu poprawę zdrowia i związanej z tym jakości życia Głuchych seniorów.

Co wpływa na rozwój komunikacji werbalnej?

2014-09-10 | Interwencyjne | Pozostałe
Drogi Czytelniku, Być może jesteś Osobą kulturowo Głuchą i język migowy jest dla Ciebie najważniejszym sposobem porozumiewania się – to Twoje prawo. Może jesteś Osobą bilingwalną (dwujęzyczną) – w zależności od sytuacji i tego z kim rozmawiasz, możesz zmieniać sposób komunikacji – migasz lub mówisz. To bardzo wygodne. Może jesteś Osobą w niewielkim stopniu niedosłyszącą i chociaż czasem masz mniejsze lub większe trudności – najwygodniej dla Ciebie jest mówić. A może jesteś Rodzicem dziecka z wadą słuchu i zastanawiasz się, jaki sposób komunikacji będzie najlepszy dla Twojego dziecka.
Wyjaz do Opery Śląskiej w Bytomiu na spektakl baletowy

Wyjaz do Opery Śląskiej w Bytomiu na spektakl baletowy

28 września 2014 r. organizowany jest wyjazd do Opery Śląskiej w Bytomiu. Z okazji Międzynarodowego Dnia Głuchych odbędzie się spektakl baletowy pod tytułem Kopciuszek, w reżyserii i choreografii Anny Majer.
Inne możliwości kontaktu z Policją i Strażą Pożarną

Inne możliwości kontaktu z Policją i Strażą Pożarną

2014-09-01 | Interwencyjne | Kraków
W poprzednim artykule („Wypadek, choroba, zabieg – numery alarmowe”) pisaliśmy o tym, że numery alarmowe dla głuchych często są dość niepraktyczne, skomplikowane, najgorsze jednak jest to, że czasem nie są traktowane ściśle jako alarmowe, priorytetowe.
Główna kolumna
Projekt realizowany przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej
swiss contribution ECORYS eurobalt

Kontakt

Ulica Św. Jana 18
31-018 Kraków

tel. (012) 422-73-45,422 39 94
Faks: (012) 421-39-10

Pn-Pt 7:30 - 15:30 czw 7:30 - 21:00

e-mail: oddzial@pzg.krakow.pl

logo VU Biuro projektu:
Fundacja Rozwoju Regionalnego
Viribus Unitis
ul. Myśliwska 4c/8
33-300 Nowy Sącz
mail: biuro@unitis.pl
tel. (18) 547-62-42